7. Garmin Nuvi 1490T

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/bydgoszcz/ nawigacja dla androida

Amerykańska marka Garmin to ścisła czołówka światowa, jeśli chodzi o urządzenia nawigacyjne. Od lat ma również oddanych wielbicieli nad Wisłą, choć produkty tej firmy są wyraźnie droższe od budżetowych odpowiedników. W zamian dostajemy jednak bardzo efektywny odbiornik GPS i znakomite mapy, a to jest przecież najważniejsze. Ten model i tak należy do najtańszych spośród propozycji Garmina. Brak w nim multimedialnych fajerwerków, jednakże nadrabia świetną jakością wykonania. Ekran to już chyba standardowe w naszym rankingu 5 cali, rozdzielczość 480×272. Obraz jest bardzo wyraźny, kolory są świetnie odwzorowane, więc odczyt danych nie sprawia żadnego kłopotu.

Bluetooth pozwala na zintegrowanie nawigacji z telefonem i wykorzystanie jej w charakterze zestawu głośnomówiącego. Odbiornik TMC to bardzo ważny element, ponieważ umożliwia pobieranie informacji o sytuacji na drodze z punktów dostępowych. Ciekawostką jest moduł ecoRoute, dzięki któremu ponoć daje się zaoszczędzić nieco paliwa. Procesor to sprawdzony SiRFatlas III o sile 400 MHz. Wystarczy, aby sprawnie kierować nas na właściwe trasy. Pamięć jest nieco więcej niż zwykle, bo aż 4 GB. Wszystkie mapy będziemy mogli zatem wziąć ze sobą.

Wydawcą dostarczonych w pakiecie map jest Navteq, co bez wątpienia wpływa na mocną pozycję urządzeń Garmina. Na dużą pochwałę zasługuje wbudowany akumulator. Zapewnia on nawet trzy godziny ciągłej pracy po naładowaniu.

Zostaw komentarz

© 2022 Ranking nawigacji. Wszystkie prawa zastrzeżone.