1. Garmin Nuvi 3790T

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/zawiercie/ mapa

Kto okazał się numerem jeden w naszym rankingu? Chyba nie ma specjalnego zaskoczenia – na fotel lidera pewnie wskoczył Garmin. Tym razem jednak jest to nawigacja z naprawdę wysokiej półki, na którą trzeba wydać sporo. Techniczne parametry na pierwszy rzut oka mogą wydać się niezbyt atrakcyjne. Przekątna ekranu 4,3 cala nie imponuje, ale rozdzielczość 800×480 pikseli to już naprawdę coś. Procesor należy do często spotykanych w tańszych nawigacjach – jest to znany nam dobrze SiRFatlas III. Dla równowagi mamy sporo pamięci, bo aż 4 gigabajty. Wyświetlacz został pokryty szklaną powłoką i jest multidotykowy, co znacznie ułatwia obsługę. Mamy też czujnik ruchu.

W gruncie rzeczy najwięcej walorów kryje w sobie oprogramowanie. Potrafi ono świetnie dostosować sposób wyznaczania tras do stylu jazdy kierowcy, co jest bardzo rzadkim dodatkiem. Równocześnie nawigacja Garmina podpowiada, jak jechać, aby wykorzystać w drodze mniej paliwa. W tym celu do samochodu da się podłączyć także specjalny nadajnik Garmin ecoRoute HD. Urządzenie rozpoznaje komendy głosowe – póki co nie po polsku. Producent zadbał również o bluetooth, port USB oraz czytnik kart.

Wydawcą map dostarczonych z nawigacją jest Navteq, który od lat kooperuje z Garminem. Do rąk dostajemy precyzyjne mapy Polski oraz Europy. Od kupna Nuvi 3790T może odstręczać cena – około 1500 złotych. To sprzęt dla konsumentów ceniących najwyższą jakość i największe możliwości.

Zostaw komentarz

© 2020 Ranking nawigacji. Wszystkie prawa zastrzeżone.