5. Navigon 70 PLUS

nawigacja gps android http://www.naviexpert.pl/nawigacja-apple/apple-iphone-5.html

Kontynuujemy nasz przegląd najlepszych pod względem działania i ceny nawigacji GPS. Pora przyjrzeć się temu, co ma do zaoferowania marka Navigon. Jest ona ściśle powiązana z Garminem i zapewnia zbliżoną jakość za nieco niższą cenę. Model, na który tu spoglądamy jest całkiem nieźle wyposażony. Pięciocalowy ekran, mocny procesor ST-AGPS i 4 gigabajty pamięci dają temu urządzeniu solidne podstawy do efektywnej pracy. Sprzęt jest bardzo lekki i poręczny, dlatego łatwo go zabrać ze sobą i przechowywać. Tak jak w większości wcześniej przybliżonych modeli, tak i tu zadbano o komunikację bluetooth, złącze USB oraz czytnik kart pamięci. Dobrze wyglądają również funkcje typowo związane z GPS-em.

Na pokładzie mamy czujnik zbliżeniowy, który może być bardzo pomocny. Wystarczy zbliżyć rękę do ekranu, a pojawią się na nim najważniejsze POI z okolicy. Przydatny jest również aktywny asystent pasa ruchu, który przedstawia realistyczną graficznie drogę. Odbiornik TMC zbiera natomiast wysyłane radiowo informacje o sytuacji na trasie. Wbudowany syntezator głosu jest w stanie wymawiać adresy lokalizacji oraz ostrzegać przed zdarzeniami. Mamy też rozpoznawanie mowy, ale jak na razie bez wsparcia dla języka polskiego.

Za pracę Navigona odpowiada system Windows CE. Bardzo dobre mapy są brandowane przez samego producenta. Im bardziej zaawansowana i rozbudowana mapa, tym model droższy. Najtańszy wariant kupimy za mniej niż 500 złotych.

nawigacja android

Zostaw komentarz

© 2021 Ranking nawigacji. Wszystkie prawa zastrzeżone.